Studenti završnih godina inženjerstva zaštite životne sredine i inženjerstva zaštite na radu u stručnoj poseti fabrici “Tarkett” Bačka Palanka

05.04.2024

Studenti završnih godina Inženjerstva zaštite životne sredine i Inženjerstva zaštite na radu su 26. marta 2024. posetili fabriku Tarkett u Bačkoj Palanci. Predstavnici Tarkett-a su studente upoznali sa istorijatom kompanije, njenim poslovanjem i globalnim prisustvom i ulogom u industriji podnih obloga, ističući važnost održivog poslovanja i odgovornosti u domenu zaštite životne sredine i zaštite na radu. Drugi deo posete bio je posvećen obilasku fabrike i praktičnim demonstracijama procesa proizvodnje i konkretnih primenjenih mera zaštite životne sredine, dajući studentima dragocen uvid u praksu kompanije potpuno posvećene očuvanju i unapređenju životnog okruženja. Studenti su u poseti i aktivno učestvovali, postavljajući pitanja i razmenjujući ideje sa stručnjacima iz kompanije Tarkett, što svakako značajno doprinosi unapređenju praktičnih znanja i iskustava naših studenata.