Poseta učenika srednje škole iz Vršca

12.03.2018

U petak 9.3.2018. posetili su nas đaci srednje Hemijsko-medicinske škole iz Vršca.
Oko pedeset profesora i đaka treće i četvrte godine,  različitih smerova, imali su prilike da vide i čuju kako je to biti student Fakulteta tehničkih nauka i Departmana za inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu. Upućeni su u način prijave i polaganja prijemnog ispita za željeni smer, kao i o terminima i mestu održavanja besplatne pripremne nastave za test sklonosti za profile Inženjerstva zaštite životne sredine i Inženjerstva zaštite na radu.

Usledio je obilazak Laboratorije za monitoring deponija, otpadnih voda i vazduha Departmana za inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu. Saradnici departmana ukratko su pokazali sa čim sve to laboratorija raspolaže i čime se bavi i posebno istakli da je laboratorija studentima na raspolaganju tokom studiranja kroz različite predmete i obaveznu praksu koju mogu da obave tu.