Festival nauke i obrazovanja 2018.

17.05.2018

Članovi Departmana za inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu učestvovali su 12.05. i 13.05. na Festivalu nauke i obrazovanja koji se održao na platou ispred Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.

Radionice koje su izvođene bile su prilagođene različitim uzrastima. Za najmlađe pripremili smo Umetnost reciklaže gde smo pravili hranilice za ptice od rolni toalet papira i umetničke radove od recikliranih materijala, poput starih novina, plastičnih čepova, stare garderobe. Za osnovce smo pripremili radionice na temu Hemija - magija i nauka, pravili vulkan od sode bikarbone, duvali balone zahvaljujući „Koka-Koli“, demonstrirali kako izgleda vodonik, itd. Za uzrast srednje škole i starije pokazali smo kako može da se dobije biogas iz otpada koji nastaje svaki dan u domaćinstvima i poljoprivredi.

Hvala svim učesnicima koji su zajedno sa nama doprineli da i ove godine Festival nauke i obrazovanja bude uspešan i veoma posećen.