15 godina od izbora prvih profesora emeritusa na Fakultetu tehničkih nauka

05.02.2023

Poštovane i drage koleginice i kolege mlađe i starije,

Prošlo je 15 godina od izbora prvih profesora emeritusa na našem Fakultetu tehničkih nauka, istovremeno prvih i na Univerzitetu.

Tim povodom, dekan Fakulteta prof. dr Srđan Kolaković organizovao je svečani prijem za sve profesore emerituse sa FTN-a 25.01.2023. Prijemu je prisustvovao prodekan prof. dr A. Kupusinac, kao i predsedavajuća Kluba profesora emeritusa UNS-a prof. emeritus dr Radmila Marinković-Nedučin. Prijem je prošao u jednoj toploj, srdačnoj a nadasve kolegijalnoj atmosferi.  Dekan je pokazao visoko razumevanje i podršku prema sveukupnim aktivnostima i radu profesora emeritusa na našem Fakultetu.

„Posebno je zadovoljstvo i čast biti među prvim profesorima emeritusima našeg prestižnog Univerziteta.“ su reči prof. emeritus dr Mirjana Miloradov.

Profesorka Miloradov stoji na raspolaganju svim studentima kao savetnik i interaktivni sagovornik studentima i mladim istraživačima od 12:00-14:00 časova sredom i četvrtkom u svom kabinetu.