Osnovnoškolci ponovo u poseti Departmanu za inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu

03.03.2020

Saradnici Departmana imali su zadovoljstvo da ponovo, nakon dve godine, ugoste učenike IV-5 razreda učiteljice Sofije Babić, iz osnovne škole „Jovan Popović“ u Novom Sadu.  28.02.2020. je realizovan deo nastave iz predmeta Čuvari prirode i Priroda i društvo u našim prostorijama.

Program posete obuhvatao je eksperimentalne postavke fenomena u zaštiti životne sredine: generisanje CO2, emisija aeropolutanata u procesu sagorevanja i efekat temperaturne inverzije na povećanje aerozagađenja. Uz pomoć kolega sa Departmana za fiziku, PMF-a, učenici su se upoznali i sa fenomenima koji su osnova za fizičke metode prečišćavanja vazduha, remedijaciju zemljišta i separaciju metalnog otpada, odnosno elektrostatičkim, termičkim i magnetnim svojstvima materijala. Učenici su aktivno učestvovali u izvođenju eksperimenata i svoje znanje proverili i utvrdili u kvizu znanja na kraju posete.