Osnovnoškolci na nastavi na Departmanu za inženjerstvo zaštite životne sredine

08.05.2018

Učenici II-5 razreda, Osnovne škole „Jovan Popović“, prisustovali su 26. aprila 2018. vanučioničkoj nastavi iz predmeta Čuvari prirode na Departmanu za Inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu, Fakulteta tehničkih nauka. Uz pomoć nastavnika i saradnika Departmana i učiteljice Sofije Babić, đaci su uz demonstracije naučili šta je erozija zemljišta i koju ulogu imaju biljke u njenoj prevenciji. Zatim, naučili su osnove filtracije,  samostalno pravili filtere za vodu i propuštali zagađenu vodu kroz njih. Učenici su takođe naučili i osnove separacije komunalnog otpada, kao i o njenom značaju za proces reciklaže, a sam proces su vežbali na „Reciklažnom poligonu“. Poseta je završena merenjem buke i dodelom „medalja“ Čuvara prirode za uspešno obavljene zadatke.  Đaci su poželeli da se ovakva vanučionička nastava ubuće što češće realizuje na Departmanu.